PARA BİRİKTİRMENİN EN KOLAY YOLU: 5 KURUŞ CHALLENGE!

Para biriktirmek herşeyden önce istikrar ister. Biogrenci usulü para biriktirme yöntemi 5 kuruş challenge! Bir sonra ki tatilinde bizi hatırlaman dileğiyle. 🙂

Şüphesiz ki öğrencilik hayatının en zor günleri toplu paraya ihtiyaç duyduğumuz günler. Kriz günleriyle nasıl başa çıkacağımız hakkında yazılarımız bir kenarda dursun bu yazımızda krize nasıl hazırlanacağımızdan bahsedeceğiz.

Para biriktirmek istediğini ve bunun için yollar aradığını biliyorum, ancak internette karşına çıkan çoğu makale gerçek dışı önerilerle dolu ya da zaten yüksek bütçeli insanlara hitap eden cinsten (Bizim tasarruf sayfamız dışında tabi).

Kendinizi bir odaya kapatıp sosyal hayatından vaz geçerek para biriktirmenin iyi bir yöntem olduğunu düşünmüyoruz. Evet bir yöntem ama çok sıkıcı…

Onun yerine 5 kuruş Challenge ile günlük hayatın neredeyse hiç etkilenmeyecek ve senenin sonunda cebinde 503 lira olacak. Kulağa hoş geliyor değil mi?

5 kuruş challenge

Kendini tüm zamanların en kolay para biriktirme yöntemini öğrenmeye hazırla! Düzen ve sürekliliğin önemini tekrardan anlayacaksın.

Adı 5 kuruş challenge. Evet sadece kuruşları kullanarak tüm zamanların en kolay para biriktirme yöntemini sizinle paylaşıyoruz. Peki nasıl işliyor bu yöntem?

Yılın ilk haftası her bir gün köşeye 5 kuruş koyarak başlıyoruz, ilerleyen her bir haftada 5’er kuruş ekleyerek devam ediyoruz. Yani 2. Hafta günde 10, 3. Hafta günde 15 vesaire vesaire…

Bunu bütün yıl tekrarla, son haftaya geldiğinde günde yalnızca 2 lira 70 kuruştan feragat etmen gerekiyor. Böylece 365 günün sonunda sıcacık ve harcanmaya hazır 503 liran olacak.

Basit ve esnek, 5 kuruş challenge’ı tamamen kendine göre düzenleyebilirsin. Eğer paraya ihtiyacın olacak bir hafta olursa o hafta tasarrufa ara verip sonra ki hafta eksiklerini kapatarak devam edebilirsin. Yada tam tersi istediğin zaman daha fazla para saklayarak daha fazla biriktirebilirsin!

Telif: Nickelodeon

Önemli olan tek şey senin için uygun yöntemi bulman. Yönteminiz her ne olursa olsun zahmetsizce biriktiridiğiniz liralarınızı harcarken içinizde oluşan başarı hissi biriktirdiğiniz liralardan bile değerli!

Bir diğer basit yöntem ise miktarı arttırıp tekrarı azaltarak yapılabilir ve üstelik 5 kuruş challenge’a göre 3 kat daha karlı! Tabi ki yükü daha fazla…

İlk hafta 1₺ köşeye koyarak başlıyor ve her hafta 1₺ arttırıyoruz. 2. Hafta 2₺, 3. Hafta 3₺ vb vb ilerliyor yani 52. haftaya geldiğimizde 52₺ köşeye koymanız bekleniyor. Böylece yıl sonunda 1378 lira biriktirmiş olacaksın.

İlk haftalar oldukça kolay geçsede son aya geldiğinizde 49₺, 50₺, 51₺ ve 52₺ den feragat etmeniz gerekecek, yani o ay için 202₺. Kimimiz için bu oldukça zorlayıcı bir ay olabilir, özellikle özel günler yaklaşıyorsa…

Paylaş

Bir cevap yazın