Öğrenci Dostu 5 Kredi Kartı

Üniversiteye kayıt günlerinde birçok farklı bankanın standını görmüş olmalısın. Her banka temsilcisi teker teker öğrencilerle konuşup onları bu kartları almaya ikna ediyorlar. Bankaların sunduğu öğrenci kredi kartı seçeneklerini senin için derledik.

Günümüzde artık her öğrencinin elinde en az bir kredi kartı bulunuyor. Bu artışın sebebi ise bankaların öğrencilere özel kartlar çıkartmaları ve öğrencilere bunu sevdirmiş olmalarıdır. Artık çoğu öğrenci nakit taşımak yerine, bütün işlerini online ya da kasada kredi kartı ile hallediyor. Öğrenciler bankalar hakkında fikir sahibi olamadan bankalar onlara ulaşıyor

Aslında genel olarak kredi kartları insanların alışverişlerini kolaylaştırmak için ortaya çıkmıştır. Özellikte taksit yapılabiliyor olması çoğu insan tarafından sevilse de, sevmeyeni de bir o kadar fazla. Kredi kartları sadece para ihtiyacını karşılamıyor, aynı zamanda harcamaları düzene sokmana, online uygulamalar üzerinden istediğin zaman birikimlerini ve harcamalarını görmeni sağlıyor. Bunların yanı sıra hesapların arasında hızlıca işlem yapmanı sağlıyor, hem de ücretsiz!

1.Yapı Kredi Play Kart

Yapı Kredi Play Üniversite Öğrenci Kredi ve Banka kartları aynı zamanda World Card özelliği de bulunduruyor. 18-24 yaş arası üniversite öğrencilerinin sahip olabileceği karttan yapılan havale ve EFT işlemleri de ücretsiz. Alışveriş yaptıkça world puan kazanıp daha sonra harcayabilirsin.

Yapı Kredi Play Kartlarda yıllık kart ücreti ve hesap işletim ücreti de yok!

Yapı Kredi uygulaması üzerinden hem banka kartını hem kredi kartını kontrol edebilir, hesapların arasında para transferi yapabilir, alışverişlerine ek taksit veya erteleme uygulayabilirsin.

2.Garanti Bonus Genç

Bonus Genç ile yapacağın alışverişlerde alışverişlerini bedava taksitlendirebilir ya da erteleyebilirsin. Hem de kazandığın her 1 Bonus 1 TL değerinde.

Telefonuna BonuşFlaş uygulamasını indirerek fırsatlara bakabilir ve hesaplarını kontrol edebilirsin. Kafe ve Restoranlarda 35TL, Steam ve iTunes’ta 15TL bonus kazanabilirsin.

Ücretsiz Taksitli Nakit Avans veya Taksitli Para ile acil nakit ihtiyacını karşılayabilirsin.

Hem de Bonus Genç kartın kart ücreti yok!

3.Ziraat Bankkart Genç

Ziraat Bankası, banka kartını ve kredi kartını tek bir kartta birleştirerek Bankkart’ı çıkarttı. Unutmaman gereken tek şey alışveriş yaparken hangi kartı kullanmak istediğini seçmek!

18-26 yaş aralığında olan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin kullandığı bu kart aynı zamanda Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs ve kredi alımları için de kullanılıyor.

Faiz ve masraf olmadan istediğin gibi alışveriş yapabildiğin bu kartta eğer KYK burs ya da kredisi alıyorsan Harçlık Avans seçeneğini de kullanabilirsin.

İnternet bankacılığı ile Havale, EFT, fatura ödeme gibi işlemleri ATM kullanmadan yapabilirsin. Hem de kart ücreti de yok!

4.İş Bankası İş’te Üniversiteli

18 yaş ve üstündeki bütün lisans ve lisansüstü eğitimini sürdüren öğrencilerin kullanabildiği bu kart ile Maximum avantajlarından yararlanabilirsin, maxi puan biriktirebilirsin.

Hem de kartın için ilk sene kart ücreti de yok! İlerleyen senelerde ise yıllık 20 TL olarak belirlenmiştir.

 IşCep uygulamasını indirerek hesap bilgilerini görüntüleyebilir, dönem borcu ve faturalarını ödeyebilirsin. Üstelik uygulama sayesinde iMessage üzerinden para gönderebilir ya da isteyebilirsin.

İş Bankası’nın sağladığı ayrıcalıklarla kartını Müze Kart olarak da kullanabilir, kültürel etkinliklere ücretsiz katılabilirsin.

5.VakıfBank Like Card

VakıfBank’ın sağladığı ayrıcalıklar ile World Card özelliklerini bulunduran bir öğrenci kartına sahip olabilirsin. Her alışverişinde kazanacağın world puanlar ile alışveriş yapabilirsin.

Like Sinema kampanyası ile sinema biletlerini %50 indirimle alabilirsin. Beğendiğin ürünlerde taksit olmasa bile Telefon veya İnternet bankacılığı ile taksitlendirebilirsin.

Üstelik eğer bir sene boyunca kartı harcama sözü verirsen, yıllık 150TL’ye varan indirim kazanabilirsin.

Yıllık ücreti 12TL olan kartta eğer e-ekstre özelliğini tercih edersen kart ücreti de ödemiyorsun!

Paylaş