Ders Notlarını Instagramda Paylaşarak Para Kazanabilirsin

Ders çalışmak, kütüphanede uzun saatler geçirmekten ibaret değildir. Artık ders notlarını sosyal medyada paylaşarak daha fazla takipçi ve bu sayede de para kazanabilirsin!

Sosyal medyayı gittiğin yerleri ve yediklerini paylaşmak amacıyla kullanıyor olabilirsin, peki hiç ders notlarını İnstagram’da paylaşmanın sana para kazandırabileceğini düşünmüş müydün?

Yurt dışında okuyan bir Hukuk Fakültesi öğrencisi, İnstagram hesabını bir ders platformuna dönüştürerek ders notlarını paylaştı ve 52,000 takipçi kazandı.

Bu öğrenci her gün aldığı kalemler, küçük kağıtlardaki notlar, altı çizili ders kitapları ve ders çalışırken tükettiği atıştırmalıklar gibi pek çok şeyi hesabında paylaşıyor ve geniş bir takipçi kitlesine ulaştığı için de bundan para kazanabiliyor.

Bunu nasıl yaptığını merak ediyor musun?

İnstagram’ın Gücü

Bu genç öğrenci, fotoğraf çekmeye olan ilgisini üniversite hayatıyla birleştirerek ders notlarını paylaştığı bir hesap açmaya karar verdi.

Ders çalışma ortamını ve kendisine yardımcı olan şeyleri her gün paylaşmasının yanı sıra, takipçileriyle interaktif bir ilişki içerisinde olmak için zaman zaman onlara sorular sorarak onlardan fikirlerini de alıyor ve başka faydalı kaynakları da paylaşıyor.

Ayrıca, bu gencin sosyal medya hesabında ders çalışmaya dair ipuçları bulmak da mümkün. Kendisi bu konu hakkında bir açıklama yaptı ve “ Bir sürü insanın benim çalışma ortamımdan ve motivasyon yöntemlerimden etkileniyor olması harika. İnsanlarla günlük hayatta iletişim kurmakta çok başarılı olduğum için İnstagram aracılığıyla sesimi duyurmanın benim için daha kolay olacağını düşündüm” dedi.

Sen de bu gençten ilham alabilir ve kendi ders notları hesabını oluşturabilirsin. Bu arada, sadece İnstagram ile sınırlı kalmadan bir YouTube kanalı açarak ders çalışma rutininle ilgili videolar çekerek de para kazanabilirsin.

Çok takipçinin faydaları

İnstagramda çok takipçiye sahip olmak, kendini iyi hissetmeni sağlamasının yanı sıra banka hesabını da canlandırabilir, tabii ne yapacağını biliyorsan.

Az önce bahsettiğimiz üniversite öğrencisi, bazı firmalardan sponsorluklar alarak sosyal medyasını para kazanabileceği bir platforma dönüştürmeyi başardı.

Organizasyon ve ders çalışma konusundaki planlama becerilerini kullanarak ve markalardan sponsorluk alarak, internetten indirilebilecek ders programları ve satın alınabilecek düzenleyiciler hazırladı.

Sıkı çalışma ve kararlılıkla, okurken sen de kendi harçlığını çıkarabilirsin. Ayrıca, ders çalışma konusunda motivasyon bulamıyorsan, bunun sonucunda para kazanacağını bilmek sana yardımcı olabilir.

Sosyal medyada yeni trend

Yukarıda bahsettiğimiz Hukuk Fakültesi öğrencisi bu konuda tek değil. Bu şekilde para kazanan bir diğer öğrenci ise Avustralya’da yaşıyor. Kendisine “Emma’nın Ders Notları” isimli bir hesap açan genç kızın İnstagram’da 316 bin takipçisi var.

Sen de bu yeni trende katılabilir ve insanlara rehberlik ederek ilham kaynağı olabilirsin. Bu şekilde para kazanmak oldukça keyifli!

Nereden başlamalısın?

Eğer planlı ve düzenli bir şekilde ders çalışıyorsan, bu başlamak için yeter de artar bile!

El yazın muntazam değilse endişelenme, bu yeni trendin amacı kendi tarzını yaratmak ve düzenli bir şekilde paylaşım yapmak! Renkli kağıtlar ve fosforlu kalemler sana yardımcı olabilir.

Dikkat çekici fotoğraflar çekmeye de özen göstermelisin ve fotoğraflarının altına ilgi çekici başlıklar atmalısın.

Daha ayrıntılı bilgi edinmek için sosyal medyadan nasıl para kazanılır isimli yazımızı okuyarak ihtiyacın olan her şeyi öğrenebilirsin.

Ders çalışmada işine yarayan ipuçların var mı? Yorumlar kısmında bizimle paylaş!

Paylaş